Kurumsal - Ti Yapı - Bir Asırlık Güven

KURUMSAL

HAKKIMIZDA

Kurulduğu tarihten itibaren, günümüze kadar güvenilirliği, satış sonrası desteği ve eğitim faaliyetlerine verdiği önemle, alanında bir marka haline gelmiş olan Tİ YAPI, müşteri memnuniyetini üst noktalara taşımayı başarmıştır. Tİ YAPI inşaat malzemeleri alanında faaliyet gösteren lider markalarla kurumsal işbirliği yaparak, en yeni ve kaliteli ürünleri sektörün kullanımına sunmuş ve çözüm odaklı hizmet yaklaşımı sayesinde etkinliğini arttırmıştır.

ÇALIŞMA İLKELERİ

 • ”En yükseğe çıkmak için durmadan çalışmak,”

  En yükseğe çıkmak için durmadan çalışmak, En yüksekte kalabilmek için de ilkeli olmak gerekir… Tİ Yapı inşaat A.Ş. kalite geleneğini güven, verim ve dinamizm üzerine inşa etmiştir. Bu inşanın en önemli harcı ise çalışmaktır. Kurumsal sorumluluk standartlarına bağlı kalma konusundaki kararlılığımız bizi daha çok çalışmaya teşvik etmektedir. Çalışma ilkelerimiz; tüm çalışanlarımızın ticari dürüstlük çerçevesinde görev yapması, bütün yasa ve düzenlemelere uyması ve ticari sonuçlar uğruna Tİ Yapı standartlarından asla ödün vermemesi üzerine kuruludur.

TAKIM RUHU

Ekip olmak, paylaşmayı ve paslaşmayı bilmektir. Tİ Yapı katılımcılık temeline dayanan insan kaynakları yönetimine inanır. Çalışanlarının insan haklarına saygı göstermeye, onlara sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya özen gösterir. Eşitlik ilkesini gözeterek piyasaya uygun istihdam koşulları sağlar. İş verimi ve huzurlu bir çalışma ortamı için kişisel gelişim ve mesleki yeterliliklerin arttırılması konusunda çalışanlarına destek olur, herkese eşit fırsatlar tanır.

KALİTE VE GÜVEN

Kalite ve güven söylediklerinizden çok yaptıklarınızla şekillenir.
Tİ Yapı, kurulduğu günden bu yana ilkelerini güvenilirlik ve kalite olarak belirlemiştir. Doğru teknoloji ve sağlam altyapısıyla verimli bir şirket olan Tİ Yapı Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş. piyasaya her zaman kaliteli ve uygun ürünler sunmuştur. Yüksek performanslı, kaliteli yapı malzemeleriyle her zaman adından söz ettiren Tİ Yapı Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş. geliştirdiği ürünler ile ulusal pazardaki haklı yerini almıştır.

MÜŞTERİ ODAKLILIK

  • Doğru işler doğru kişilerle yapılır.
  • Tİ Yapı’nın temel çalışma ilkeleri arasında müşteri odaklılık en üst sıralarda yer alır.
  • Pazarlama-satış ve imalat faaliyetlerimizde bizim için aslolan, hizmet verdiğimiz kişi / kuruluşlarla uzun vadeli ve sağlıklı diyaloglar kurmaktır.
  • Bu nedenle, tüm ekibimiz müşteri ihtiyaçlarını, beklentilerini anlamaya ve bunları maksimum düzeyde karşılamaya odaklanır.
  • Bizler, öncelikle müşterilerimizin fiyat ve kalite bakımından ödedikleri paranın karşılığını almalarını sağlamaya özen gösteririz.

KARŞILIKLI FAYDA

  • Karşılıklı fayda üzerine inşa edilen ilişkiler değer yaratır.
  • Tİ Yapı olarak paydaşlarımızla ilişkilerimizi inşa ederken ‘karşılıklı fayda ilkesi’ni gözetiriz.
  • Çalışmalarımızdaki temel amaç uzun vadeli olarak değer yaratmaktır.
  • Bizim anlayışımıza göre bunun en iyi yolu paydaşlarımızı anlamaya çalışmak ve onların ihtiyaçlarını dikkate almaktır.
  • Hizmet verdiğimiz ve çözüm ortaklığı sunduğumuz firmalar, tedarikçilerimiz ve diğer iş ortaklarımızla yapıcı ilişkiler içinde olmak, bizim için ‘karşılıklı fayda’nın en önemli unsurudur.

YATIRIM GÜCÜ

Çok kazanmakla yetinenler değil, işine yatırım yapanlar geleceğe kalır. Tİ Yapı olarak, dünyadaki yeniliklere ayak uydurarak başarı ve saygınlığımızı bugünden yarına taşımak en önemli misyonumuzdur. Bu misyon, bizleri faaliyetlerimizde öncü olma, birikimlerimizi geleceğin yeni fırsatlarına yönlendirme konusunda yüreklendirmektedir. Tİ Yapı için hâlihazırda faaliyet gösterdiği sektörler başta olmak üzere, ülke ekonomisine katkı sağlayacak sektörlere yatırım yapmak, gücünün ve saygınlığının devamlılığı için vazgeçilmezdir.

RİSK ALMAK

  • Bir profesyonel için en büyük risk, risk almamaktır.
  • Tİ Yapı gelişmek için girişimde bulunmak ve risk almak gerektiğine inanır.
  • Kuruluşundan bugüne kendinden emin bir şekilde başarı fırsatlarını arayan Tİ Yapı Dizayn Yapı Malzemeleri A.Ş. yenilik peşinde koşmayı ve risk alarak başarıya ulaşmayı ilke edinmiştir.

STRATEJİ

Strateji, olanaklarla koşulları örtüştürme sanatıdır. Tİ Yapı olarak başarımızın en önemli unsurlarından biri finansal verileri ve sektördeki eğilimleri doğru değerlendirme kabiliyetimizdir. Fayda-maliyet analizleri yapmak, kârlılığı artırma yolları geliştirmek için yeterli deneyimin yanı sıra güçlü donanıma sahip olan firmamız, inşaat – yapı sektöründe her zaman Tİ Yapı farkını ortaya koymayı başarmıştır. Değişen koşullara göre yeni stratejiler geliştirmek, bunlara yönelik aktivitelerde bulunmak kurumsal düşünce ve davranış biçimimizdir. Stratejilere göre akılcı ve kalıcı çözümler üretmek, çözüm ortaklığı sunduğumuz firmaları yönlendirmek ve bilgilendirmek hizmetlerimize değer katmaktadır.

REKABET

En iyi olan kazanır. Günümüzün piyasa koşullarında, rekabetin önemi her geçen gün biraz daha artmaktadır. Tİ Yapı meslekî etik değerlere ve yasalara sadık kalması koşuluyla rekabeti en etkili motivasyon olarak değerlendirmektedir. En kaliteli hizmeti ve mutlak müşteri memnuniyetini gözeten firmamız, rekabet ortamının gereklerini yerine getirerek saygınlığını ve lider konumunu sürdürmektedir. Uzun ömürlü başarıları hedefleyen ve bu zorlu yarışta ipi göğüslemeyi başaran firmamız, rakipleriyle birlikte koştuğu kulvarda hak ve adaleti gözeterek en iyi olmak için çalışmaktadır.